nedeľa 29. januára 2012

Návod na upravenie veľkosti "Tilda" strihu 2. časť

Image hosted by servimg.comPripravila som pre vás pokračovanie článku: Návod na stiahnutie strihu Tildy 1. časť . Takže poďme na to:
Predpokladám, že sa vám všetkým úspešne podarilo skopírovať si k sebe do počítača vytúžený strih na anjelku. Postup na zväčšenie strihu, ktorý tu popíšem taktiež predpokladá, že máte na počítači nainštalovanú aplikáciu Microsoft Word.
1. Otvorte si nový súbor vo "Worde". Vložte si do nového súboru obrázok strihu, ktorý chcete zväčšiť a to cez položku: Vožiť - Obrázok - Zo súboru. Pokiaľ si neviete poradiť pozrite si obrázok nižšie.
2. Po klepnutí na položku Zo súboru (obrázok vyššie), sa zobrazí okno Vložiť obrázok. Musíte si nájsť na disku svojho počítača adresár kde ste si stiahli strihy. Vo vašom adresári si vyberiete a otvoríte strih, ktorý chcete zväčšiť a vytlačiť.(Obrázok nižšie) 
3. Po vložení strihu do "Wordu" klepnite myškou na strih. Strih by sa vám mal na okrajoch a v rohoch zvýrazniť plnými čiernymi štvorčekmi. Zároveň by sa mala otvoriť aj paleta s nástrojmi "Obrázok" na obrázku nižšie je zvýraznená v zelenom krúžku. Pokiaľ sa vám paleta Obrázok neotvorila otvorte si ju sami a to nasledovne cez menu: Zobraziť - Panel s nástrojm - Obrázok. Postup je tiež zobrazený na obrázku nižšie.


4. Na palete Obrázok klepnite myšou na nástroj Zalamovanie textu (na obrázku nižšie v zelenom krúžku) a potvrdte zalomenie Štvorec. (Aby bolo možné tento krok vykonať musíte mať obrázok vyznačený pomocou myšky.To že je obrázok vyznačený skontrolujete podľa toho , že má na okrajoch a v rohoch plné čierne štvorčeky)
5. Pokiaľ sa vám podarilo nastaviť zalamovanie textu okolo obrázka, tak sa zmenia tie plné štvorčeky ohraničujúce strih na nevyplnené kolieska (obrázok nižšie). Presuňte sa myškou na ľubovoľné z týchto koliesok a potom stlačte pravé tlačítko myšky. Týmto sa vám bude dať strih (obrázok naťahovať, ale aj zmenšovať). Postupne natiahnite obrázok na celú stranu dokumentu vo Worde (veľkosť A4). Dávajte pozor na to aby ste si strih zväčšili približne rovnako vo vodorovnom aj zvyslom smere. Ak si na to nedáte pozor tak  anjelky, ktoré podľa neproporčne natiahnutého strihu budete šiť, môžu byť deformované. Týmto spôsobom si zväčšite všetky strihy, ktoré potrebujete. Všetky strihy z publikácií Tone Finannger sú nakreslené na veľkosti papiera A4. Takže pokiaľ si dáte záležať a precízne si ich natiahnete podľa môjho postupu na veľkosť papiera A4 tak budú mať určite správne rozmery. Teraz už ostáva len posledný krok a to vytlačenie strihu (menu Súbor - Tlačiť). Pokiaľ nemáte doma tlačiareň tak si len uložte "Wordovský dokument" na USB kľúč a zaneste si ho vytlačiť do najbližšieho COPY centra :).
Pre tie, ktoré ešte anjelky nešili a nevedia ako na to. Mám na svojom blogu popísané podrobné návody na ich  vypracovanie:

Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára

LinkWithin

Related Posts with Thumbnails